Co nového čeká uživatele CAD řešení ZW3D 2021?

Blíží se konec roku a my vám představujeme novou verzi ZW3D 2021, která nabízí spoustu vylepšení a pár nových funkcí, které vám usnadní práci ať už pracujete z kanceláře, nebo z domu.

ECAD
Tento nový modul umožňuje konstrukci elektronických obvodů. Nyní snadno navrhnete mechatroniku v jednom prostředí. Elektro konstruktér si tak může navrhnout obal elektroniky dle svých představ. Umožňuje import a export IDF formátu, což je neutrální formát pro výměnu informací mezi systémy pro návrh plošných spojů (ECAD) a mechanickými CAD systémy, jako je ZW3D apod.

Základna s osami a osa základny
Tato funkce umožní vkládat a vytvářet souřadné systémy tam, kde potřebujete, případně dejte programátorovi informaci o nulových bodech. Dovolí vytvořit kartézský souřadný systém, ve kterém je možné vytvářet skici nebo pomůže při vytváření PMI kót.
Vylepšený návrh skici
Návrh skici je jedním ze stavebních kamenů CAD konstrukce, proto každé vylepšení může mít velký vliv na přehlednost a kvalitu vaší skici. Mezi vylepšené funkce v této oblasti patří například Automatická vazba odsazení, která při dobře definované skice vznikne automaticky. Dříve bylo nutné znovu vytvářet vazby, což byl velmi zdlouhavý a složitý proces, například při vytváření drážek pro těsnění apod. Dalšími prvky jsou nová popisová skica, vybarvené pole v uzavřené oblasti skici nebo přemístění celé skici přímo v jejím prostředí. Všechna tato vylepšení opět přispívají k efektivnější konstrukci vašich projektů.
Hledání příkazů je nová funkce umožňující rychlý přístup ke všem funkcím.

Mapa znaků – další nová funkce, která slouží k zaznamenání pracovního postupu a jeho následného použití, aniž byste museli opětovně vybírat a nastavovat parametry daných funkcí. Takto velmi rychle, efektivně a hlavně pokaždé stejně vytvoříte operace pro váš perfektní návrh.

Optimalizované plošné modelování nabízí křížový řez pro ořezání a sešití více povrchů najednou. Volba G2 pro je užitečná při použití prolnutí složitějších ploch. Nyní je k dispozici vyšší tolerance pro přesnější modelování.
Optimalizované funkce v tvorbě sestav
umožňuje hromadnou editaci atributů, vylepšenou editaci vazeb, novou kontrolu přesahů nebo vložení virtuálních komponent. Obzvlášť zajímavá funkce je vytvoření pojmenovaných skupin v sestavách obsahujících větší množství komponent, která vám velmi zjednoduší orientaci v sestavách.

Vylepšení tvorby výkresů
Nová tabulka bodů a kót vám umožní vytvořit perfektní podklady pro výstupní kontrolu, která se může řídit těmito souřadnicemi, nebo také dobře poslouží pro doplnění podkladů technologického postupu s vyznačenými souřadnicemi dle potřeby. Nyní můžete k výkresu připojit libovolný externí soubor tzv. OLE objekt, který doplní vaši výkresovou dokumentaci.

Jak je patrné z výše zmíněných vylepšení a novinek, změny cílí především na efektivnější a rychlejší používání a tvorby CAD dokumentace, což je v této době více než důležité. Každý, kdo pracuje ať už ze své kanceláře, nebo domova tyto funkce určitě ocení. Neváhejte si ZW3D CAD vyzkoušet a požádejte nás o zkušební licenci, kterou vám poskytneme ne jen na 30 dní jako v minulých letech, ale rovnou na 60 dní zdarma.

ZW3D 2021 stahujte zde